Evden Eve Nakliyat Konusunda Merak Edilenler

İnsanlar hayatlarının belli dönemlerinde ekonomik sebeplerden dolayı ya da iş durumlarıyla alakalı olarak evlerini değiştirmek ve taşımak zorunda kalırlar. Bu bazende çocuklarının eğitim durumlarıyla alakalı da olabilir. Önceleri bu işleri kendi başlarına yaparlarken uğradıkları zaman kaybı ve taşıma esnasında eşyalara verdikleri zararlardan ötürü zamanla bu işleri nakliyat şirketlerine vermeye başladılar. Çünkü Nakliye şirketleri kadrosunda bulundurdukları konusunda uzman personeller ile taşıma işlerini daha kolay hale getiriyor. Taşıma konusunda alternatifler sunuyor ve kullandıkları özel malzemeler ile eşyalarınızın zarar görmesini engelliyor. Peki bir nakliye firması taşıma işlemini yaparken hangi aşamalardan geçiyor. Bu makalemizde sizlere bununla alakalı bilgiler vereceğim.

Evden Eve Nakliyat Konusunda Merak Edilenler

Öncelikli olarak firmanın yetkili expertizi evinize gelerek taşınması gereken eşyaları kontrol eder. Bunun sebebi çalışma esnasında kullanılacak malzemeler, kullanılacak kamyon, çalışacak eleman sayısı, gidilecek güzergah konusunda yol planlaması, yeni gidilecek yerde bulunan şartlar doğrultusunda asansör kullanılıp kullanılmayacağı, nakliyat sigortasının bedeli, yapılacak olan sözleşme ve taşımanın tarihi hakkında kullanıcı ile mutabakata varıp sözleşme imzalamak.

Olayın 2. aşamasına gelince expertiz raporunu alan firma personeli elindeki rapor doğrultusunda hazırlıklarını yaparak ( kullanılacak malzemelerin temini, içeride yapılacak işlere göre gidecek personel sayısı) taşımanın yapılacağı adrese gider. İşe başlamadan önce evdeki bütün eşyaların taşınacak hale getirilmesi için çalışmalara başlanır. Monte halde bulunan mobilyalar, firma montaj elemanı tarafından demonte hale getirilir. Firma bünyesinde bulunan tesisatçı tarafından bütün beyaz eşyalar yerlerinden sökülür. Elektrikçi evin içinde varsa avizeler vb şeyleri söker ve böylelikle evin içindeki bütün eşyaların paketlenir ve taşınır hale gelmesi sağlanır. Bundan sonra eşyalarınız taşıma esnasında, zarar görmemesi adına patpat adını verdiğimiz havalı naylonlar ile kaplanır. Bundan sonra ambalajlanıp kutulara konularak, nakliye aracına öncelik sırasına göre yerleştirilip yeni adresinize doğru yola çıkar.

Yeni adrese gelindiği zaman eşyalar firma personelleri tarafından yeni evinize taşınırlar. İçeride demonte halde bulunan eşyalarınızın hepsi monte hale getirilip yerlerine yerleştirilir. Tesisatçı sökülen beyaz eşyalarınızı yerine monte eder, elektrikçi avize vb aksesuarlarınızı takar ve eviniz eski şekliyle yaşamınıza kaldığınız yerden devam edebileceğiniz şekilde sizlere teslim edilir.