Korsan Nakliyat Firmaları

Nakliyat sektörü gibi gelişmiş ve büyük bir sektörde her sektörde olduğu gibi korsan firmalar bulunmaktadır. Bu firmalar ya bir firmayı taklit etmekte ya da taşıma belgeleri ve yasal hükümlülükleri yerine getirmeden bu işleri yapmaktadır. Nakliyat sektöründe insanlar Nakliyat firmalarına eşyalarını emanet ettikleri için bu eşyaların başına gelebilecek her türlü zararda kullanıcı maddi zarara uğramaktadır. Bu yüzden nakliyat firması seçerken bir çok hususa dikkat ederek nakliyat firmasını seçmeliyiz.

Öncelikli olarak seçeceğimiz Nakliyat firmasının taşıma belgelerinin mevcut olup olmadığına bakmalıyız. Çünkü Nakliyat işi yapabilmek için K belgeleri adını verdiğimiz (k1,k2,k3) gibi belgelerin mevcut olması gerekmektedir. Bunun dışında çalışacağımız firmanın web sitesinin olup olmadığına dikkat etmeliyiz, web sitesinde bulunan referanslarına bakmalı ve gerekirse bu referanslar ile telefon üzerinden irtibata geçmeliyiz. Nakliyat firmasının ofisi var mı yok mu? Bu hususta önemlidir nakliyat firması ile anlaşmadan önce firmayı yerinde ziyaret ederek firma sahibi ve çalışanları ile direk konuşmak daha mantıklı bir iştir. En azından firmanın ofisinden yapacakları iş hakkında bir ön görüye sahip olabilirsiniz. Bunun dışında firma araçlarına bakabilirsiniz firma araçları firma ismiyle aynı şekilde kaplanmış mı? Firma taşımadan önce eşyalarınızı kendi değerinde sigortalıyor mu? Çünkü taşıma işi esnasında eşyalarınızın başına gelebilecek her türlü zararı karşılamak için firma eşyalarınızı sigortalamalıdır, eğer sigorta yapılmazsa oluşabilecek zararlarda maddi olarak zor durumda kalabilirsiniz.

Bu gibi hususlara dikkat ederek bir firmanın korsan olup olmadığını anlayabilir ve gönül rahatlığı ile bir taşıma işi yaptırabilirsiniz. Lider Nakliyat bu saymış olduğum bütün hususlarda 4/4 lük bir firma olup 44 yıllık bir geçmişe sahiptir. Sizlerde Lider nakliyatın vermiş olduğu ayrıcalıklı Nakliyat işinden faydalanmak için web sitemizi ziyaret edebilir ve hakkımızda bilgi sahibi olabilirsiniz.